A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини" Станишівської сільської ради

ДОНОРСТВО - це про життя

МЕДИЧНА ДОПОМОГА БЕЗОПЛАТНА

🏥 Щоб дізнатися, які медичні послуги надає конкретний медзаклад безоплатно за договором із НСЗУ введіть на сайті НСЗУ потрібну вам область або населений пункт та групу послуг. На сторінці відобразяться лікарні, які відповідають введеним критеріям. Наприклад, щоб знайти всі лікарні, які лікують пацієнтів з інсультом, – оберіть область та в полі «Група послуг» почніть вводити слово «інсульт» – дашборд запропонує обрати пакет «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». На сторінці відобразиться перелік медзакладів, де можна отримати лікування при інсульті безоплатно, а також їх контактні дані. Також на ресурсі доступні: ☛ Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги ☛ Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів

15:54 16.02.2023

Робота МСЕК ТА ВИМАГАННЯ ГРОШЕЙ

❗ МОЗ отримує чимало скарг на роботу МСЕК, і часто вони обґрунтовані. Процес реформування МСЕК вже розпочався, але цей шлях не є ні простим, ані швидким, а реагувати на поточні проблеми ми маємо зараз. Тому ми закликаємо всіх, хто стикається з вимаганням грошей під час проходження медико-соціальної експертної комісії, допомогти нам зафіксувати такі факти, аби ми могли допомогти вам. ☎️ Контакт-центр МОЗ: 0 800 60 20 19 Запевняємо – реакція буде!

15:43 16.02.2023

Щеплення проти захворювання ГРИП

Державна служба України з надзвичайних ситуацій: Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу. Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів. Профілактика ГРИПУ - ЩЕПЛЕННЯ. Вакцина проти ГРИПУ отримана, і є у закладі - Ваксигрип.Щеплюємо дорослих з хронічними захворюваннями. Є можливість щепити дітей віком від 6 міс до 18років, особливо з якщо діти мають хронічні захворювання. Стан перебігу хвороби має бути у реміссії.Звертайтеся за щепленням до лікарів нашого закладу.

02:47 27.11.2022

Прості та дієві поради при відсутності тепло/електропостачанні

Кілька дуже простих та дієвих порад, які допоможуть підтримати комфортну температуру в оселі: 👇 🔷 Перше та головне – дотримуйтеся правил багатошаровості – одягайте одразу кілька теплих речей. Наприклад, термобілизну, штани з натуральних тканин, в'язані речі, теплі шкарпетки тощо. Додатково можна вкритися пледом чи ковдрою. 🔷 Ізолюйте приміщення Дуже важливо не дати теплу «виходити» з приміщення. Найпростіше, що можна зробити самому – перевірити чи не тягне холодом з дверей та вікон. Згадайте, що робили бабусі в дитинстві, коли утеплювали на зиму вікна – потрібно зробити те саме. Також важливо памʼятати: все, що стоїть впритул до батарей перешкоджає розповсюдженню тепла. 🔷 Відмовтеся від алкоголю Алкоголь не зігріває взагалі, а дає лише уявне (фейкове) відчуття тепла. Під час вживання алкоголю розширюються судини, і кров приливає до поверхні тіла, водночас внутрішні органи тепло втрачають. Саме тому вживати алкоголь для зігрівання тіла не можна. 🔷 Вживайте гарячі напої та їжу Гарячий чай, кава, супи допоможуть зігрітися. В умовах віялових вимкнень електроенергії подбайте про якісний термос. Приготувати гарячий напій можна заздалегідь, поки є світло, або набрати окріп в місцях, де є генератор (у «Пунктах незламності», на заправці, у знайомих тощо). Якщо у вас газова плита, можна робити це в будь-який час. 🔷 Використовуйте грілку Щоби зігріти постіль і зігрітися самому, можна налити гарячу воду в грілку або звичайну пластикову пляшку, замотати в рушник і покласти в ліжко. Під ковдрою грілка зігріватиме вас до ранку. Проте будьте обережні: надійно закрийте кришку та не притуляйтеся відкритими частинами тіла до грілки, щоб не обпектися. До речі, так гріли постіль монархам у давнину — унікальний шанс відчути себе королем чи королевою 🙂. 🔷 Виконуйте фізичні вправи Не сидіть на місці. Рух – найкращий спосіб зігрітися. Навіть проста руханка на 15-20 хвилин допоможе побороти холод. 🔷 Використовуйте природне тепло У сонячну погоду відкривайте штори – це додасть оселі пару градусів тепла. Вночі варто закривати штори, щоби запобігти додатковому охолодженню приміщення. Пам’ятайте, штори не мають закривати батареї. ⚠ Застерігаємо: дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не використовуйте для зігрівання приміщення прилади, не призначені для цього. Зокрема, в жодному разі не використовуйте духову піч і газову кухонну плиту для обігріву будинку або квартири. Це може призвести до отруєння чадним газом.

02:43 27.11.2022

Всесвітній день поліомієліту, профілактика поліомієліту

Коли треба вакцинувати дитину від поліо? Дитина повинна отримати 6 доз вакцини від поліо. Всі щеплення безоплатні. У 2 та 4 місяці малюку вводять Інактивовау полімієлітну вакцину (ІПВ). Вона захищає дитину від паралічу та запобігає потраплянню дикого поліовірусу до центральної нервової системи. У 6 та 18 місяців дитина має отримати щеплення оральною полімієлітною вакциною (ОПВ). Таке ж щеплення слід повторити у 6 та 14 років. Вакцина ОПВ формує імунітет у кишківнику, а відповідно запобігає поширенню вірусу. Дуже важливо забезпечити вакцинацію дітей з хронічними захворюваннями, оскільки вони більш вразливі до інфекцій.

18:47 24.10.2022

Рекомендації МОЗ України у випадку відмови від щеплення проти COVID

Отже, у разі відмовлення у вакцинації МОЗ радить пацієнту запитати і занотувати: ім’я, прізвище, по батькові та посаду медичного працівника, який відмовляє; підставу, на якій медпрацівник відмовляється робити щеплення. Також у МОЗ наголошують: відмова у щепленні через відсутність декларації з лікарем або місцевої прописки — незаконна. Якщо заради пацієнта медпрацівник відмовляється відкривати новий флакон вакцини проти COVID-19, бо немає інших охочих щепитися, МОЗ радить пацієнтам посилатися на лист від 02.02.2022 року керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я ОДА. У листі МОЗ наголошує, що відкривати флакон із багатодозною вакциною можна з приходом першого пацієнта. Якщо вирішити питання так і не вдалося, МОЗ радить пацієнту звернутися до керівника закладу охорони здоровֵ’я й пояснити суть проблеми. А якщо й це не допомогло, пацієнт може написати офіційну скаргу до департаменту/управління охорони здоров’я міста чи області. Ще один спосіб подати скаргу — зателефонувати в контакт-центр МОЗ за номером 0 800 60 20 19 або заповнити електронну форму за посиланням. Також МОЗ нагадує, що всі щеплення за Національним календарем щеплень в Україні та вакцинація від коронавірусу — безплатні в державних чи приватних клініках України, які уклали договір із НСЗУ.

16:48 23.10.2022

Що робити пацієнтам, яким медпрацівники відмовили у щепленні?

Якщо пацієнт отримав необґрунтовану відмову у щепленні від медичного працівника, МОЗ радить йому діяти за певним алгоритмом Також у МОЗ наголошують: відмова у щепленні через відсутність декларації з лікарем або місцевої прописки — незаконна

16:40 23.10.2022

COVID-19

COVID-19 може стати особливо ‌небезпечним ‌для‌ ‌жінок,‌ ‌які‌ ‌готуються‌ ‌стати‌ ‌мамами. Хвороба може стати причиною передчасних пологів і ускладнень, а немовля може потрапити до реанімації. Від важкого перебігу COVID-19 захищають вакцини. Вакцини є безпечними для вагітних, та їх можна вводити протягом будь-якого триместру. Не потрібно відкладати вакцинацію до пологів. Якщо ви вагітні та були щеплені раніше, вам слід зробити бустерну дозу. ❗ Останні дослідження показали, що вакцинація майбутніх мам також дає захист новонародженим до 6 міс. Для щеплення вагітних та жінок, які годують грудьми віддають перевагу мРНК-вакцинам — Comirnaty/Pfizer-BioNTech та Moderna. Але якщо їх немає, можна використовувати вакцину Janssen. Вакцинуйтесь та збережіть своє життя та життя своєї дитини! Перелік пунктів та центрів вакцинації від COVID-19. посилання: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1J6J83riKgpA1iKWfLrQhkpd0m05T3G-OgW3Op6Oa6mI/edit#gid=830745861

16:27 23.10.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи Задоволені Ви наданням медичної допомоги?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування